Vastus on imelihtne: kompaktne kodu mitmeotstarbelise õuealaga!

Möödas on ajad, kus kolmekordsed 200-300m2 kivimajad olid elumaja rajamise standardiks. Eks põhjuseid sääraste mäekõrguste elamute püstitamiseks oli aastakümneid tagasi mitmeid. Kindlasti oli tähtsal kohal erinevate abiruumide olemasolu. Üüratult suur kelder võimaldas hoiustada kõike vajalikku, talvekartulitest kivisöeni välja. Samal korrusel võis tihti kohata kaminaga eesruumi ja ruumikat sauna. Auto putitamiseks oli ilmtingimata tarvilik kanaliga garaaž. Lisaks elas tihtilugu ühe katuse all koos mitu põlvkonda ning suurem üldpind tõepoolest õigustas end.
Häärberimõõtu hoone ülalpidamine ja korrashoidmine nõuab aga aega ja raha, mida nüüdisaja elanikkond hoopis mujale investeerida soovib.

Tahaks kergemat ja mitte nii kontimurdvat elustiili!

Prioriteedid on muutunud. Supermarketid ja taluturud pakuvad aastaringselt mitmekülgset toidukraami, mistõttu hoiustamisruume toidu jaoks tarvis enam pole. Ruumikad saunad on muutunud kompaktsemaks. Autosid parandatakse remonditöökodades. Vanavanemad eelistavad elada kõigi mugavustega korteris. Milleks siis üldse kobakad kivimajad?

Tänapäeva pereinimestele on oluline pigem see, et lastel oleks turvaline õues ringi joosta ning maja ülalpidamiskulud võimalikult mõistlikud. Eriliseks plussiks on oma terrassinurga olemasolu, kus soojadel suveõhtutel sõpru võõrustada. Just seepärast koguvad populaarsust linnaäärsed uusarendused, kus autode müra on piisavalt kaugel aga koolid, lasteaiad, arstid ja poed piisavalt lähedal.

Kõik ei peagi enam majja sisse äramahtuma?

Ühist kvaliteetaega väärtustavad, koduaeda mõeldud elustiilitooted on saanud koduostjate lemmiktõmbenumbriks. Tooted, mis vanasti kindlasti toas pidi olema, on nüüdseks mõeldud välitingimustes kasutamiseks. Heaks näiteks on siinkohal mulli- ja massaaživannid. Massaaživanni üles seadmine koduaeda võib ehk esialgu kummalisena tunduda, aga järelemõeldes on asjal jumet. Tubastes tingimustes võtab tervet peret või sõpruskonda korraga mahutav vann liiga palju ruumi. Paigutades vanni õue, saab vees käimisest hoopis teistsugune elamus.

Kanada ettevõtte Arctic Spas spetsiaalselt Põhjamaade muutlikku kliimasse mõeldud aastaringse kasutusega mulli- ja massaaživannid mahutavad keskmiselt 6 inimest.  Veeteraapia otsikud ja led-valgustus koos värske õhuga moodustavad kokku ideaalse kombo tervislikuks sotsialiseerumiseks sõprade või perekonna seltsis: ukumal suvepäeval jahutab, kõledal talvel soojendab. Lihtsasti juurde paigaldatav helisüsteem loob võimaluse samaaegselt massaažiseansile kuulata muhedat muusikat või hoopistükkis põnevaid inspireerivaid loenguid.

Rain Metsma
Arctic Spas massaaživannide ametlik maaletooja