KKK

Korduma Kippuvad Küsimused

Arctic Spas massaaživann / bassein

Milline on vannivee ideaalne temperatuur?

Ideaalne temperatuur on +37…38 kraadi.

Kuidas õiget välimassaaživanni valida?

Õige vanni valimine on paljudele keeruline. Seepärast tuleks selleks eeltööd teha. Saate ilmselt iga tootja vannide kohta kuulda palju erinevaid teooriaid ja arvamusi. On olemas palju erinevaid koolkondi, kes kõik valmistavad enda arvates parimaid mullivanne. Peaksite kuulama hoolikalt neid põhjendusi, miks üks või teine tootja enda toodet osta soovitab. Kuulake müüja jutt ära, kuid kasutage lõpuks enda kainet mõistust!

Mõelge eelnevalt läbi, millised asjaolud teie jaoks olulised on. Võtke kaasa paber ja pliiats. Tehke märkmeid ja jälgige, et saate vastuse kõigile teile tähtsatele küsimustele. Ärge kartke müüjat katkestada, kui te mingist asjast täpselt aru ei saa!

Olulisemad asjad, millele vanni valimisel tähelepanu pöörata:

 • Kas vannil on kinnine ja vastupidav põhi? Kõige vastupidavam on klaaskiudpõhi. Küsige ka garantii kohta.
 • Kui paks on vanni väliskest? Mõned on väga õhukesed!
 • Kuidas on vann soojustatud? Parim vann on soojustatud väliskesta, põhja ja kaanega. Sellisel juhul asuvad kõik elektriseadmed, torud ja mehhanismid soojustuse ning sooja vanni vahel, mispuhul suunatakse ka elektrimootorite soojus otse vannivette. Sellisel viisil on kõik seadmed ka külma eest kaitstud. Samuti on hästi soojustatud vanni tarbimiskulud madalamad.
 • Milline on vanni kaas? Niiskust imenduv kaas muutub käsnaks ja hallitab. Halvasti soojustatud kaas põhjustab soojakadu. Rasket kaant on keeruline liigutada, kuid nõrk kaas ei kannata lume ega inimese raskust.
 • Kui suur on energiakulu ja kuidas seda tõendatakse? Olge ettevaatlikud kui konkreetsus puudub ja tuginetakse ebamäärastel arvutustel.
 • Kui lihtne on vanni hooldada ja lisaseadmeid hiljem paigaldada? Täisuretaanvanne (vahtu täis lastud) on keerukas parandada, sest torustik jms seadmed paiknevad uretaani sees ja mootorid jäävad elektrikatkestuse korral külma ruumi. Ligipääs on sellisel juhul kulukas kuna kõik tuleb lahti lõhkuda ja samuti on keeruline lekkeid avastada. Küsige ka filtrite omaduste ja nende vahetuse lihtsuse kohta.
 • Millised on vanni funktsioonid ja nende kohandatavus – kas need vastavad teie ootustele? Pöörake tähelepanu düüside reguleeritavusele ja pihustatava veejoa mõjule teie kehale. Samuti uurige kõigi lisaseadmete kvaliteedi ja võimaluste kohta ning kas neid saab hiljem juurde paigaldada.

Kuidas valida sobiv vanni mudel?

Esmalt tuleks mõelda mitu inimest vanni üheaegselt kasutab ja kas istmete sügavus sobib lastele. Vannide järgmised olulisemad omadused on istmete ergonoomiline disain, massaažidüüside asukoht ning pumpade võimsus vastavalt vanni kasutuse eesmärkidele. Vähemalt mõni iste peaks olema ka piisavalt sügav, et õlad ei jääks veest välja. Seda seepärast, et ka talvel poleks tuule käes ebamugav istuda.

Vanni omadusi ja ohutust saab parandada mitmesuguse lisavarustuse abil, näiteks wifi-võrgus toimiv kaugjuhtimissüsteem, automaatne veepuhastussüsteem, trepp, piirded, pihustite valgustus, helisüsteemid jne.

Mis mõju avaldab massaaživann tervisele?

 • Parandab verevarustust, kuna vereseeoned laienevad ja vererõhk alaneb, mistõttu kiireneb keha tervenemisprotsess.
 • Higistamine vabastab keha mürgistest jääkainetest.
 • Vesi leevendab koormust teie liigestele, lihastele ja jäsemetele, võimaldades neil nii paraneda/puhata. Näiteks pikeneb protseduuri käigus selja lülisammas ~5% lihaste lõdvestumise tõttu vähendades seljavalu.
 • Väga kasulik artriidist tingitud valu leevendamisel.
 • Kasulik suhkruhaigetele, sest kuumus kiirendab vereringet.
 • Vähendab turseid, sest kiireneb neerude töö, mis väljutab liigse vedeliku.
 • Tõstes keha temperatuuri, on teie keha sunnitud kaloreid põletama, kui see püüab end jahutada.
 • Parandab teie und. Kuum vann enne voodisse heitmist tagab teile sügavama ja värskendavama une.
 • Massaaživannis lõõgastumine aitab leevendada stressi, kuna sooja vee mõjul väheneb veres stressi tekitavate hormoonide tase. Seega on see teile kasulik nii füüsiliselt kui ka vaimselt.
 • Suurepärane võimalus perega taas koos aega veeta (nagu uus köögilaud). Pole midagi paremat, kui laste ja pereliikmetega koos sellises rahustavas keskkonnas lõõgastuda ja närvipinget maandada.

Kas massaaživann sobib kõigile?

Kui teil on tervise suhtes kahtlusi, tuleks alati kindluse mõttes rääkida oma arstiga ja uurida tema arvamust massaaživanni sobivuse kohta.

Kas veepuhastuse kemikaalid on ohutud?

Arctic Spas Refresh sobib enamasti ka atoopia käes kannatajatele, kellel näiteks kloor nahka kuivatab. Seda tasuks siiski eelnevalt täpsemalt uurida.

Kuidas massaaživanni hooldada?

Mullivanni hooldamine on lihtne. Vannis on filter, läbi mille vett automaatselt ja igapäevaselt filtreeritakse. Filter eemaldab tõhusalt vees oleva mustuse. Lisaks filtrile lisatakse vanniveele nagu ujulateski kasutuskoormuse alusel kemikaale. Kõige tavalisem vannikemikaal on kloor, aga kui teil on tundlik nahk või kloori lõhn tundub liiga tugev, on saada ka kloorivabasid kemikaale.

Filtreid tuleb vahetada 3–4 kuu tagant ja vannivett 2–3 korda aastas sõltuvalt vanni kasutamise sagedusest. Sõltuvalt vannist on vee kogus enamasti vahemikus 1100–1600 liitrit.

Vanni vee puhtuse eest võib ise hoolitseda või paigaldada lisavarustusena Spa Boy nimeline automaatne puhastussüsteem. Ise hoolitsedes tuleb kord nädalas vanni vee kvaliteeti mõõta ja vastavalt vajadusele puhastusaineid lisada. Samuti tuleks kahjulike mikroobide tõrjeks vette lisada puhastusainet peale igat suuremat vanni kasutust. Automaatse süsteemi korral tuleb käsitsi reguleerida vaid vee pH taset kui teid sellest informeeritakse mobili api või veebiplatvormi kaudu.

Meie vannide ja basseinide tehnilistel detailide on 3-5 aastane garantii sõltuvalt mudelist, kuid tõenäoliselt ei esine tõrkeid ka mitmete aastate jooksul peale garantii lõppu. Kui siiski tuleb midagi parandada tuleb Arctic Spas tehnik selleks kohale. Samas on mõistlik vanni paar kord aastas puhastada ja hooldada, et selle eluiga veelgi pikendada. Lähemalt saab lugeda hooldus lehelt.

Kui palju energiat vannid tarbivad?

Energiakulu paneb mõtlema paljusid ja selles peitub ka mitmete odavamate vannide probleem. Kui elate Põhjamaades, on vanni soojustamine asjaolu, mille arvelt kokku hoida ei saa. Pealtnäha hea kvaliteedi ja ostuhinna suhtega vannid võivad üllatada kõrge tarbimiskuluga. Kui vann on soojustatud õigete vahenditega ja piisavalt hästi, on selle igapäevase 20 minutilise kasutuse juures mõistlik kulu 1 euro päevas ehk 30 eurot kuus. Arctic Spas pakub lisavarustusena energiatarbimist jälgivat süsteemi, mida saab ka kohandada vastavalt võrgutasudele (nt öine filtreerimine). Nii saate ise veenduda numbrites ja hallata energiatarbimist.

Palju maksab välimassaaživann?

Kõige soodsamad Arctic Spas välimassaaživannid maksavad ligikaudu 7000 eurot. Selliste toodete puhul on enamasti pihustite ja pumpade arv väiksem või on pumbad väiksema võimsusega. Samuti on lisavarustus piiritletud, kuid värskes õhus aastate pikkuse veemõnude naudingu tagavad kindlasti. Samas on võimalik leida veelgi soodsamaid tooteid mujalt, mis on teistlaadi ehituse ja materjalidega, kuid siinkohal soovitame uurida eelnevalt nende kvaliteedi kohta. Arctic Spas toodab premium ehk kõrgema klassi välimassaaživanne, kus on kõige olulisem kvaliteet ja luksus. Parimat hinna ja kvaliteedi suhet pakuvad meie mudelid Timberwolf, Baffin ja Maligne – tegemist on madalama hinnaga premium klassi toodetega. Meie teiste mudelite peamine eesmärk on pakkuda kõrgkvaliteetset ja laialdast lisavarustust maksimaalseks naudinguks.

Kuidas talvel õigesti kümmelda?

Õige kümblemine sõltub igaühe harjumustest. Soovituslik on kasutada talvel suusamütsi. Ideaalne kümblusaeg on korraga umbes 20 minutit. Tuleb meeles pidada, et pesemata inimene määrib vett 300 korda rohkem kui pestud inimene. Seepärast muutke endale harjumuseks enne vanni minemist duši all käia.