Varjualune või aiamaja või ehk ainult markiis – dilemma, mis vaevab paljusid, kes oma terrassile ilmastikuolude trotsimiseks kaitset otsivad. Valik saab alguse kliendi vajadustest.

Kui Sinu soov on kaitsta end lõõskava päikese kuumuse ja Eestile omaste sademete eest, on mõistlik valida kangast markiis LAPURE.  Vihma ajal jookseb kõik katusele sadanud vesi läbi esitugipostide maapinnale, mitte ei pritsi üle esiääre, seda isegi pooleldi avatuna. Lagune mudeli katuseriie on vee -ja UV kiirguskindel.
Markiis kinnitatakse maja fassaadi külge ning toestatakse alumiiniumist tugisammastega. Kangast katuse tugipostide alla on võimalik paigaldada LED valgustus, mille heledust saab reguleerida puldist ning pöörata kuni 35° suunamaks valgust soovitud alale. Tuulekaitseks saab markiisi raami külge kinnitada fixscreen rulood.

 

1. Mis on markiisi ja varjualuse erinevus?

Vahe tuleb sisse seoses aastaaegadega. Nimelt, markiis ei ole mõeldud talviseks perioodiks, sest ei kannata lume raskust.

Varjualuste katusevalik on mitmekesisem: varjualastel ELLICE ja ALGARVE on elektriliselt, nutiseadme või puldiga avatavad katuse lamellid. Turvalisust lisavad vihma- ja tuuleandurid, mis sulgevad katuse automaatselt vihma ja/või tuule korral üle 50 km/h. Samuti tasub äramärkimist varjualuste katusepaneelide mitmekesisus, sest sortimendis on lisaks alumiiniumist lamellidele veel ka tõetruu puitimitatsiooniga ja valgust läbi kumavad lamellpaneelid. Muide, matt-viimistlusega kihilisest klaasist läbikumavaid lamellpaneele on võimalik paigaldada ka kombineeritult alumiiniumist paneelidega.

Varjualuse ALGARVE CANVAS katusepaneelid on mitteavatavad. Sisuliselt on tegemist profiilplekk-katusega, mille alla on integreeritud silmailu pakkuv kangas.

Varjualusel on võrredes markiisiga teisigi eeliseid, näiteks saab seda paigaldada ka täiesti eraldiseisvana ehk nelja tugisamba peale ning lisada infrapuna soojendid koos helisüsteemiga.

 

2. Mis vahe on varjualusel ja aiamajal?

Neljale tugisambale toetuv varjualune on oma välimuselt üsna sarnane aiamajale.
Mõlema puhul võimaldavad integreeritavad kütte-, heli- ja valguslahendused seda kasutada aastaringselt, sõltumata ilmast. Isegi mere rannal, sest kõik süsteemid on kohandatud soolveele vastu pidama. Ka sadevesi suunatakse nii varjualusel kui aiamajal sisseehitatud rennide kaudu tugisammastesse. Üldjuhul on aiamaja vastupidavus tuulele ja lume kandevõime suurem ( kuni160 km/h + 220 kg/m2 versus 120 km/h + 110 kg/m2)

Peamine oluline erinevus tuleb kohaldatavusest: aiamaja CAMARGUE külgedele saab paigaldada seinasid kombineeritult. Valikus on Fixscreen® rulood, klaasseinad, liuguksed, ribikattega paneelseinad, puidust ja alumiiniumist seinapaneelid. Loomaks tubastele tingimustele sarnast hubasust on võimalik paigaldada polüestrist vett ja muda hülgavad õuekardinad.

Teiseks, aiamaja CAMARGUE SKY puhul saab patendeeritud tehnoloogia abil katuse sarnaselt kabriolett autole sujuvalt kokku kerida. Sel viisil on võimalik ilusat ilma või tähistaevast täies ilus nautida. Kui katus avada kohe peale vihmasadu, siis juhitakse katusele jäänud vesi konstruktsiooni sisse peidetud äravoolu rennidesse. Vihmasensori paigaldamisel sulgub katus sademete korral automaatselt.
Selline lisavõimalus on maailmas unikaalne!

Markiis, varjualune või aiamaja: mis on peamised erinevused?

3. Miks on alumiiniumist raam hea valik?

Alumiiniumi omadused sobivad hästi õuetoodete kontspetsiooniga, sest see on kerge, hästi töödeldav, vastupidav ja ei roosteta.

 

4. Kas saab ka ilma tugipostideta?

Jah, saab küll. Näiteks alumiiniumist täisautomaatne katusealune AERO on paigaldatav hoone seinale, integreeritav ehitise katuseks või katuse osaks. Sellel puuduvad tugipostid.

 

5. Millest sõltub hind?

Nii markiiside, varjualuste kui ka aiamajade puhul on esmaseks muutujaks suurus. Mida väiksem, seda soodsam. Järgmiseks tulevad mängu juba igasugused lisavidinad ja funktsioonid. Üks oluline hinnakomponent on pikk toote garantii.

 

6. Millised on garantii tingimused?

Sõltumata mudelist on garantiitingimused ühtsed: 2 aastat mootoritele, 5 aastat konstruktsioonile ja 10 aastat värvi säilimisele.

 

7. Mis on Rensoni eelis teiste sarnaste pakkujatega võrreldes?

Oma valdkonna pioneer, Belgia ettevõte Renson, on rahvusvahelisel maastikul hästi läbimõeldud vabaõhu varikatuste kontseptsioonide trendiloojaks.

Rensonit iseloomustab:

minimalistlikult elegantne disain ja ülekaalukalt parim kvaliteet

› järjepidev tehnoloogiline innovatsioon koostöös laiahaardelise testimisega

luksus, mis on rajatud kasutusmugavusele

› lõpmatult palju võimalusi isikupärase rätseplahenduse loomiseks

võluvalt lihtne ja käepärane hooldus


Muide, ülimalt mugav on proovida Renson äppi, mis tagab Sulle 3D presentatsiooni sellest, milline Sinu poolt valitud lahendus päriselt Sinu maja juures välja nägema hakkab. Vaata tutvustavat inglisekeelset videot:

 

Rain Metsma
Arctic Spas OÜ tegevjuht
Renson aiamajade ja varjualuste ametlik maaletooja