Vastus on imelihtne: kompaktne kodu koos mitmeotstarbelise õuealaga!

Möödas on ajad, kui kolmekordsed 200-300m2 kivimajad olid elumaja rajamise standardiks. Eks põhjuseid sääraste mäekõrguste elamute püstitamiseks oli aastakümneid tagasi mitmeid. Kindlasti oli tähtsal kohal erinevate abiruumide olemasolu. Üüratult suur kelder võimaldas hoiustada kõike vajalikku, talvekartulitest kivisöeni välja. Samal korrusel võis tihti kohata kaminaga eesruumi ja ruumikat sauna. Auto putitamiseks oli ilmtingimata tarvilik kanaliga garaaž. Lisaks elas tihtilugu ühe katuse all koos mitu põlvkonda ning suurem üldpind tõepoolest õigustas end.

Häärberimõõtu hoone ülalpidamine ja korrashoidmine nõuab aega ja raha, mida nüüdisaja elanikkond hoopis mujale investeerida soovib.

Tahaks kergemat ja mitte nii kontimurdvat elustiili!

Prioriteedid on muutunud. Supermarketid ja taluturud pakuvad aastaringselt mitmekülgset söögipoolist, mistõttu hoiustamisruume toidu jaoks tarvis enam pole. Ruumikad saunad on muutunud kompaktsemaks. Autosid parandatakse remonditöökodades. Vanavanemad eelistavad elada kõigi mugavustega korteris. Milleks siis üldse kobakad kivimajad?

Tänapäeva pereinimesele on oluline pigem see, et maja ülalpidamiskulud võimalikult mõistlikud ja lastel oleks turvaline õues ringi joosta.  Eriliseks plussiks on oma terrassinurga olemasolu, kus soojadel suveõhtutel sõpru võõrustada. Just seepärast koguvad populaarsust linnaäärsed uusarendused, kus autode müra on piisavalt kaugel aga koolid, lasteaiad, arstid ja poed lähedal.

Kõik ei peagi enam majja sisse ära mahtuma?

Tooted, mis vanasti kindlasti toas pidi olema, on nüüdseks mõeldud välitingimustes kasutamiseks. Esimeseks heaks näiteks on siinkohal aastaringselt kasutatavad mulli- ja massaaživannid. Paigutades vanni õue, saab vees käimisest hoopis teistsugune elamus. Tänu puhastusseadmetele ei pea vett peale igat vanniskäiku vahetama, seega langeb märkimisväärselt vee tarbimise kulu võrreldes tavaliste siseruumides olevate vannide või mullivannidega. Hästi soojustatud õuevannid pakuvad kasutumisrõõmu ka paukuva pakasega.

Ka õues söögitegemisest on saanud mõnus vaheldus igapäevasele köögis kokkamise rutiinile. Suure väliköögi ehitamise asemel on nutikam soetada kvaliteetne keraamiline grill, mis sobib nii grillimiseks, leiva küpsetamiseks, supi keetmiseks, pajaroa hautamiseks, kala suitsutamiseks kui ka aeglasel tulel liharoogade küpsetamiseks. 

Mis siis veel puudu? Elus tuli loomulikult! Eestlaste suur lemmikpüha, jaanipäev, on läbi aegade olnud jahedavõitu. Hea alternatiiv tavalisele lõkke tegemisele on terrassisoojendina toimivad lõkkelauad, mille ääres on mõnus soe istuda. Vihma ja tuule kaitseks on paslik paigaldada vastupidav varikatus

Koduaeda mõeldud elustiilitooted, mis soodustavad ühist kvaliteetaega, on tõusev trend. Mugav ja kaasaegne kodu ei ole ainult neli seina, vaid tervik, mille moodustavad nii maja, terrass kui ka õueala.

Rain Metsma
Arctic Spas Kodu- ja Aiakaubad tegevjuht