Kuidas õiget mullivanni valida

Kuidas õiget mullivanni valida

Nõuandeid õue mullivanni valikul.

Õige mullivanni valimine on paljudele keeruline. Seepärast tuleks selleks eeltööd teha. Saate ilmselt iga tootja mudelite kohta kuulda palju erinevaid teooriaid ja arvamusi. On olemas palju erinevaid koolkondi, kes kõik valmistavad enda arvates parimaid minibasseine, massaaži- või mullivanne. Peaksite kuulama hoolikalt neid põhjendusi, miks üks või teine tootja enda toodet osta soovitab. Kuulake müüja jutt ära, kuid kasutage lõpuks enda kainet mõistust!

Mõelge eelnevalt läbi, millised asjaolud teie jaoks olulised on. Võtke kaasa paber ja pliiats. Tehke märkmeid ja jälgige, et saate vastuse kõigile teile tähtsatele küsimustele. Ärge kartke müüjat katkestada, kui te mingist asjast täpselt aru ei saa!

Olulisemad asjad, millele mullivanni valimisel tähelepanu pöörata:
  • Kas sellel on kinnine ja vastupidav põhi? Kõige vastupidavam on klaaskiudpõhi. Küsige ka garantii kohta.
  • Kui paks on vanni väliskest? Mõned on väga õhukesed tekitavad müra ja vähese soojustusega.
  • Kuidas on vann soojustatud? Parim spaa on soojustatud väliskesta, põhja ja kaanega, kuid mitte vahtu täis lastud. Sellisel juhul asuvad kõik elektriseadmed, torud ja mehhanismid soojustuse ning sooja vanni vahel, mispuhul suunatakse ka elektrimootorite soojus otse vannivette. Sellisel viisil on kõik seadmed ka külma eest kaitstud. Samuti on hästi soojustatud vanni tarbimiskulud madalamad.
  • Milline on vanni kaas? Niiskust imenduv kaas muutub käsnaks ja hallitab. Halvasti soojustatud kaas põhjustab soojakadu. Rasket kaant on keeruline liigutada, kuid nõrk kaas ei kannata lume ega inimese raskust.
  • Kui suur on energiakulu ja kuidas seda tõendatakse? Olge ettevaatlikud kui konkreetsus puudub ja tuginetakse ebamäärastel arvutustel.
  • Kui lihtne on vanni hooldada ja lisaseadmeid hiljem paigaldada? Täisuretaanvanne (vahtu täis lastud) on keerukas parandada, sest torustik jms seadmed paiknevad uretaani sees ja mootorid jäävad elektrikatkestuse korral külma ruumi. Ligipääs on sellisel juhul kulukas kuna kõik tuleb lahti lõhkuda ja samuti on keeruline lekkeid avastada. Küsige ka filtrite omaduste ja nende vahetuse lihtsuse kohta.
  • Millised on vanni funktsioonid ja nende kohandatavus – kas need vastavad teie ootustele? Pöörake tähelepanu düüside reguleeritavusele ja pihustatava veejoa mõjule teie kehale. Samuti uurige kõigi lisaseadmete kvaliteedi ja võimaluste kohta ning kas neid saab hiljem juurde paigaldada.

Arctic Spas inglisekeelselt lehelt leiab veel soovitusi.

mullivanni