Veehooldus ja puhtus

Veehooldus ja puhtus

Kõige keskses on vesi.

Suurimatel massaaživannide tootajatel on pakkuda lisaks traditsioonilisele meetodile, kus lisatakse kemikaale käsitsi vette, veel lisaks alternatiivseid veehooldussüsteeme. Enim levinud on osooni, UV põhised või kemikaale automaatselt mahutitest doseerivad lahendused.

Arctic Spas on aasta aastalt arendanud ja toonud turule hulga uusi lahendusi, mis on ülevõetud paljude teiste tootjate poolt. Nii ka veepuhtuse vallas. Meil on pakkuda nii traditsioonilisi, uusimaid kui ka unikaalseid lahendusi, mida teised ei ole saanud patentide tõttu kopeerida.

  • Onzen™

Tegemist on Arctic Spas patendeeritud soolvee hooldussüsteemiga, mis puhastab vett elektrolüüsi abil vette lisatud Surnumere soolast. Seega ei ole vaja vette lisada kloori või teisi sarnaseid kemikaale. Iga vee vahetusega tuleb lisada vaid vastav kogus soola kuni vee soolasus sarnaneb inimese pisaraga. Selle tulemusel on vesi õrn nahale ja silmadele, samas säilib kristall selge vesi kauem kui kasutades erinevaid kemikaale. Maailmas on ka teisi soolveesüsteeme kuid Onzen on unikaalne kasutajasõbralikkuse poolest. Esiteks on selle elktroodi vahetamine lihtne, ei eelda vanni tühjendamist ega maksa palju (mõnel tuleb kogu süsteem uus osta ja tehnikul paigaldada). Teine oluline eelis on selle reguleeritavus töötada aktiivsemalt vanni pikemal kasutuse perioodil. Seda süsteemi saame paigaldad kõigile mudelitele. Lisaks soovitame seda kasutada koos Peak I või II osooni süsteemiga, et pikendada veelgi puhta vee säilimise perioodi.

  • Peak I ja II

Filtreerimise ajal liigub vesi sisetorustikku, kus see puutub kokku aktiveeritud hapniku või osooniga, mis tagab vee märkimisväärse oksüdatsiooni. Kõrge kontsentratsiooniga osoon toodetakse Failsafe™ topeltgeneraatorites ja suunatakse seejärel vette. Selle protsessi tulemusel oksüdeeruvad paljud orgaanilised koostisosad, mistõttu jääb desinfitseerimisvahenditele vähem tööd. Peak I kasutab väiksemat generaatorit ja Peak II suuremat. Väiksemale vannile või vähem kasutatavale vannile sobib väiksem süsteem.  Peak II eelis on veel selle ühildatavus api või arvutiga, et selle töö aega seadistada näiteks öisele ajale kui on odavam elekter.

  • Spa Boy

Vanni vee puhtuse eest võib ise hoolitseda või paigaldada lisavarustusena Spa Boy nimeline maailma ainus automaatne soolvee puhastussüsteem. Ise hoolitsedes tuleb kord nädalas vanni vee kvaliteeti mõõta ja vastavalt vajadusele puhastusaineid lisada. Samuti tuleks kahjulike mikroobide tõrjeks vette lisada puhastusaineid peale igat suuremat vanni kasutust. Spa Boy puhul tuleb käsitsi reguleerida vaid vee pH taset kui teid sellest informeeritakse vanni juhtpaneeli, mobiili api või veebiplatvormi kaudu. Tegemist on Onzen™ süsteemi automatiseeritud täiendusega, mis pidevalt mõõdab vanni vee puhtust ja aktiivsema kasutuse puhul suurendab koheselt Onzen süsteemi tööd. Samuti on seda võimalik juhtida Arctic Spas api või interneti ühenduse kaudu. Soovitame seda lahendust kõigile, kes ei soovi keemikuna vanni ääres tegutseda ega testribadega regulaarset vee puhtust mõõta. Seda süsteemi ei saa paraku paigaldada mudelitele Timberwolf, Baffin ja Maligne.

  • Filtrid ja vee vahetus

Lisaks erinevatele puhastusainetele ja süsteemidele on igas vannis üks või mitu filtrit, läbi mille vett automaatselt ja igapäevaselt filtreeritakse. Arctic Spas filtreerimissüsteem Active Skim® kohandub veetasemega eemaldades tõhusalt vees oleva mustuse. Filtreid tuleb vahetada 3–4 kuu tagant või kasutada pestavaid filtreid ja vannivett vahetada 2–3 korda aastas sõltuvalt vanni kasutamise sagedusest. Enamikel meie massaaživannidel on vee kogus vahemikus 1100–1600 liitrit. Tänu puhastusseadmetele langeb märkimisväärselt vee tarbimise kulu võrreldes tavaliste siseruumides olevate vannidega või mullivannidega. Näiteks vahetatades 350 liitrises mullivannis vett 2 korda nädalas tuleb aastaseks vee kuluks 36,400 liitrit. Arctic Spas keskmise suurusega spaa puhul 3,900 liitrit, mis on seetõttu pea 10 korda säästlikum.

  • Vannikemikaalid

Suure tõenäosusega te ei vaja 50% teile erinevate tootjate poolt pakutavatest vannikemikaalidest. Tihti proovitakse lihtsalt juurde müüa, aga ei arvestata nende mõjuga teie tervisele. Fakt on ka see, et kemikaalide vabad vannid on vaid need, mis tühjendatakse iga kasutuse järgselt. Sõltuvalt kasutatavatest alternatiivsetest süsteemidest lisatakse vanniveele rohkem või vähem kemikaale kasutuskoormuse alusel. Kõige tavalisem vannikemikaal on kloor, aga kui teil on tundlik nahk või kloori lõhn tundub ebameeldiv, on saada ka kloorivabasid kemikaale nagu bromiin. Lisaks tuleb vees jälgida vee Ph taset, mille reguleerimiseks on meil pakkuda spetsiaalseid vahendeid nagu Adjust Up ja Adjust Down. Kõik meie müüdavad tarvikud on leitavad SIIT.